Δραστηριότητες
Rate this item
(0 votes)

Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθησαν οι αγώνες στην όμορφη και φιλόξενη πόλη της Κω.

Στο αγωνιστικό τμήμα των αγώνων ο Σύλλογος μας "ΑΧΤΙΔΑ ΑΙΓΑΙΟΥ", εκπροσωπήθηκε επάξια από 3 αθλητές οι οποίοι δίδαξαν ήθος, αγωνιστικό πνεύμα και ΕΛΑΜΨΑΝ με τις επιδόσεις τους.

Ειδικότερα:

• Στο αγώνισμα των 100μ ανδρών κατηγορία Τ20 ο Άγγελος κατέλαβε την 1η θέση ενώ ο Χρήστος κατέλαβε την 3η θέση χάνοντας το αργυρό μετάλλιο για 1 εκατοστό του δευτερολέπτου!!!
  • Στο αγώνισμα του άλματος εις μήκος ανδρών κατηγορία Τ20 ο Άγγελος κατέλαβε την 5η θέση με αξιόλογη επίδοση ενώ ο Χρήστος κατέλαβε την 1η θέση μετά από ένα συγκλονιστικό αγώνα (η νίκη άλλαζε συνεχώς χέρια έως ότου στο τελευταίο άλμα ο αθλητής μας με μια εκπληκτική προσπάθεια) κατάφερε και κατέκτησε τη 1η θέση με 1 εκατοστό διαφορά.
  • Στο αγώνισμα της σφαιροβολίας κατηγορία Τ38 ο Δημοσθένης κατέλαβε την 2η θέση στη τελευταία βολή ρίχνοντας πάνω από την ατομική του επίδοση 1μ. και 20 εκατοστά!!!

Συγχαρητήρια στους διοργανωτές και σε όλους τους εμπλεκόμενους φορείς για την άρτια τέλεση των αγώνων. Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και τους προπονητές τους.

Για μια ακόμη φορά τα παιδιά έδειξαν ότι είναι ΜΑΧΗΤΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ - ΑΞΙΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΜΑΣ και τους ευχαριστούμε από καρδιάς!!!